דף הבית » הכי נצפים » Pectus Excavatum: איך לתקן את זה?
Pectus Excavatum: איך לתקן את זה?

Pectus Excavatum: איך לתקן את זה?

מה זה Pectus Excavatum?

Pectus excavatum, הידוע גם בשם חזה משפך, הוא עיוות של דופן החזה הגורם לעצם החזה לשקוע לתוך החזה, וכתוצאה מכך מראה שקע או שקוע. זהו העיוות השכיח ביותר בדופן החזה בילדים ובני נוער, המשפיע על אחד מכל 1,500 עד 3,000 אנשים. זה שכיח יותר אצל גברים מאשר אצל נקבות.

מה גורם ל-Pectus Excavatum?

הסיבה המדויקת ל-pectus excavatum אינה ידועה, אך מאמינים כי מדובר בשילוב של גורמים גנטיים וסביבתיים. זה שכיח יותר אצל אנשים עם מצבים גנטיים מסוימים, כגון תסמונת מרפן, תסמונת נונן ותסמונת פולין.

מהם הסימפטומים של Pectus Excavatum?

התסמין השכיח ביותר של פקטוס אקסבאטום הוא חזה שקוע. תסמינים אחרים עשויים לכלול קוצר נשימה, עייפות, כאבים בחזה ודופק לא סדיר. במקרים חמורים, העיוות עלול לגרום לדחיסה של הלב והריאות, מה שמוביל לסיבוכים בריאותיים חמורים.

כיצד מאבחנים את Pectus Excavatum?

Pectus excavatum מאובחן בדרך כלל במהלך בדיקה גופנית. הרופא שלך עשוי להזמין צילום רנטגן או בדיקות הדמיה אחרות כדי לראות טוב יותר את העיוות. הרופא שלך עשוי גם להזמין בדיקות כדי לבדוק אם יש מצבים בסיסיים שעלולים לגרום לעיוות.

כיצד מטפלים ב-Pectus Excavatum?

הטיפול ב-pectus excavatum תלוי בחומרת העיוות. במקרים קלים, ייתכן שלא יהיה צורך בטיפול. עם זאת, במקרים חמורים יותר, ניתן להמליץ על ניתוח לתיקון העיוות. הסוג הנפוץ ביותר של ניתוח ל-pectus excavatum הוא הליך Nuss, הכולל הכנסת מוט מתכת מתחת לעצם החזה כדי להרים אותה ולהחזיר את צורת החזה.

מהם הסיכונים של ניתוח?

כמו בכל ניתוח, ישנם סיכונים הקשורים בהליך Nuss. אלה כוללים זיהום, דימום ותגובות להרדמה. במקרים נדירים, ייתכן שיהיה צורך להסיר את הבר עקב סיבוכים.

מהם היתרונות של ניתוח?

ניתוח יכול לשפר את מראה בית החזה ולהפחית את הסימפטומים הקשורים ל-pectus excavatum. זה יכול גם להפחית את הסיכון לסיבוכים, כגון דחיסה של הלב והריאות. בנוסף, ניתוח יכול לשפר את ההערכה העצמית ואיכות החיים.

אם לך או לילדך יש פקטוס אקסבאטום, שוחח עם הרופא שלך על אפשרות הטיפול הטובה ביותר. אתה יכול גם ללמוד עוד על Pectus excavatum והליך Nuss על ידי צפייה בסרטון זה .

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן