דף הבית » המלצת הצוות » שש בש: איך לסדר את הלוח

שש בש: איך לסדר את הלוח

שש בש: איך לסדר את הלוח

שש בש: איך לסדר את הלוח

שש בש הוא משחק לוח קלאסי ששיחק במשך מאות שנים. זהו משחק לשני שחקנים שדורש אסטרטגיה ומזל. המשחק משוחק על לוח עם 24 נקודות, שכל אחת מהן מחולקת לארבעה חלקים. מטרת המשחק היא להזיז את כל הכלים שלך סביב הלוח ומחוץ ללוח לפני שהיריב שלך עושה זאת. כדי לשחק את המשחק, תחילה עליך לסדר את הלוח.

הקמת הלוח

השלב הראשון בהקמת לוח שש בש הוא להניח את הלוח על משטח שטוח. יש למקם את הלוח כך שלכל שחקן יש צד של הלוח שפונה אליו. יש למקם את הלוח כך ש-24 הנקודות יהיו בצורת יהלום.

הנחת החתיכות

לאחר שהלוח נמצא במקום, השלב הבא הוא להניח את החלקים. לכל שחקן יש 15 כלים, המכונה דמקה. יש להניח את הדמקה על 24 הנקודות של הלוח. יש למקם את הדמקה כך שלכל שחקן יהיו שני דמקים על כל נקודה.

מטיל את הקוביות

לאחר שהחתיכות נמצאות במקומן, השלב הבא הוא להטיל את הקוביות. כל שחקן מטיל קובייה אחת והשחקן עם המספר הגבוה ביותר הולך ראשון. השחקן שהולך ראשון מטיל את שתי הקוביות ומניע את הדמקה שלו לפי המספרים שעל הקוביות.

הזזת החתיכות

לאחר הטלת הקוביות, השחקן יכול להזיז את הכלים שלו. ניתן להזיז את הכלים לכל כיוון, אך עליהם להזיז את מספר הנקודות המדויק שמצוין בקוביות. אם שחקן מטיל דאבל, הוא יכול להזיז ארבע כלים את מספר הנקודות שצוין בקוביות.

מנצח את המשחק

מטרת המשחק היא להזיז את כל הכלים שלך מהלוח לפני שהיריב שלך עושה זאת. אם שחקן מסוגל להזיז את כל הכלים שלו מהלוח לפני יריבו, הוא מנצח במשחק. אם שני השחקנים מסוגלים להזיז את כל החלקים שלהם מהלוח, המשחק הוא תיקו.שש בש הוא משחק לוח קלאסי שקל ללמוד ומהנה לשחק. עם קצת תרגול, אתה יכול להפוך למומחה בסידור הלוח ובמשחק. כדי ללמוד עוד על שש בש, בדוק את הסרטון הזה ב-YouTube.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן