דף הבית » לא להאמין » כיצד לתקן את שרת ה-DNS שלך עלול להיות לא זמין Windows 10
כיצד לתקן את שרת ה-DNS שלך עלול להיות לא זמין Windows 10

כיצד לתקן את שרת ה-DNS שלך עלול להיות לא זמין Windows 10

בדוק את חיבור הרשת שלך

הצעד הראשון שצריך לנקוט כשאתה מגלה ששרת ה-DNS שלך עשוי להיות לא זמין ב-Windows 10 הוא לבדוק את חיבור הרשת שלך. ודא שהמחשב שלך מחובר לאינטרנט ושהחיבור יציב. אם אתה משתמש בחיבור אלחוטי, נסה לעבור לחיבור קווי. אתה יכול גם לנסות להפעיל מחדש את הנתב או המודם שלך.

בדוק את הגדרות חומת האש שלך

סיבה אפשרית נוספת לכך ששרת DNS אינו זמין ב-Windows 10 היא הגדרת חומת אש. בדוק את הגדרות חומת האש שלך וודא שהמחשב שלך מורשה לגשת לאינטרנט. אם אתה משתמש בחומת אש של צד שלישי, ייתכן שתצטרך להגדיר אותה כדי לאפשר גישה לאינטרנט.

שנה את שרת ה-DNS שלך

אם השלבים שלעיל לא עובדים, ייתכן שיהיה עליך לשנות את שרת ה-DNS שלך. כדי לעשות זאת, פתח את מרכז הרשת והשיתוף ולחץ על שנה הגדרות מתאם. לחץ לחיצה ימנית על חיבור הרשת שלך ובחר מאפיינים. בחר פרוטוקול אינטרנט גרסה 4 (TCP/IPv4) ולחץ על מאפיינים. בחר השתמש בכתובות שרת ה-DNS הבאות והזן את הכתובות החדשות של שרת ה-DNS.

סרוק את מטמון ה-DNS שלך

פתרון אפשרי נוסף הוא לשטוף את מטמון ה-DNS שלך. כדי לעשות זאת, פתח חלון שורת פקודה והקלד ipconfig /flushdns. פעולה זו תנקה את כל ערכי ה-DNS הישנים שעלולים לגרום לבעיה. אתה יכול גם לנסות לאפס את ערימת ה-TCP/IP שלך על ידי הקלדת netsh int ip reset בחלון שורת הפקודה.

השבת כל תוכנת VPN

אם אתה משתמש בתוכנת רשת וירטואלית פרטית (VPN), נסה להשבית אותה כדי לראות אם זה פותר את הבעיה. תוכנת VPN יכולה להפריע לחיבור שלך לאינטרנט, אז עדיף להשבית אותה אם אתה נתקל בבעיות עם שרת ה-DNS שלך.

השבת את IPv6

פתרון אפשרי נוסף הוא השבתת IPv6. כדי לעשות זאת, פתח את מרכז הרשת והשיתוף ולחץ על שנה הגדרות מתאם. לחץ לחיצה ימנית על חיבור הרשת שלך ובחר מאפיינים. בטל את סימון התיבה שליד פרוטוקול אינטרנט גרסה 6 (TCP/IPv6) ולחץ על אישור.

בדוק את הגדרות האנטי וירוס שלך

אם אתה משתמש בתוכנת אנטי-וירוס, בדוק את ההגדרות שלה כדי לוודא שהיא לא חוסמת את החיבור שלך לאינטרנט. תוכנות אנטי וירוס מסוימות עלולות להפריע לחיבור שלך, לכן עדיף לבדוק את ההגדרות שלה ולוודא שהיא לא חוסמת את החיבור שלך.

פנה לספק שירותי האינטרנט שלך

אם אף אחד מהשלבים לעיל לא עובד, ייתכן שתצטרך ליצור קשר עם ספק שירותי האינטרנט שלך (ISP). ייתכן שהם יוכלו לעזור לך לפתור את הבעיה ולספק לך כתובת שרת DNS חדשה.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן