דף הבית » מדריך כללי בתיקון לבד » מדריך מלא כיצד לתקן אופניים
איך לתקן אופניים

מדריך מלא כיצד לתקן אופניים

אופניים הם מכונה שמאפשרת לנוע. יש לו גלגל ודוושות המאפשרות לו לנוע. הגלגל והדוושות עשויים מתכת או פלסטיק המחוברים למסגרת האופניים. מסגרת האופניים עשויה מעץ, מתכת או פלסטיק ויש לה מושב לשבת עליו. למושב שני גלגלים המאפשרים לנוע.

אופניים טובים צריכים להיות יציבים ועמידים כך שיוכלו לעמוד בכמה מהמורות ונפילות על הכביש, ובמקביל להיות קלים מספיק כדי שתוכל לשאת איתך את כל הדברים שלך בנסיעה באופניים.

בשנים האחרונות חלה עלייה עצומה במספר האנשים שרוכבים על אופניים וזה נובע מהעלייה של אופניים חשמליים, אופניים חשמליים, קורקינטים וצורות תחבורה אחרות.

רוכבי אופניים שמו לב ליתרונות של מתקן אוטומטי לאופניים וכעת הם משתמשים בהם בחיי היומיום שלהם. הם משתמשים בהם בבית, בדרכים וכאשר הם צריכים לנסוע מרחקים ארוכים לעבודה או לבית הספר. אוטומציה תאפשר לנו בקרוב לתקן את האופניים שלנו בלחיצת כפתור אחת בלבד במקום לבזבז שעות בניסיון להבין מה הבעיה וכיצד נוכל לתקן אותה.

להלן כיצד לתקן ולתחזק אופניים:

כיצד לתקן שרשרת אופניים

שרשרת האופניים היא חלק חשוב מאוד מהאופניים. שרשרת אופניים יכולה בקלות להפוך למפגע עבור הרוכב. זה יכול להישבר, להיתקע ולגרום לתאונות.

לשרשרת אופניים מבנה פשוט מאוד המורכב משלושה חלקים עיקריים: שרשרת ההינע, שרשרת הסרק וגלגל השיניים.

שרשרת ההינע מורכבת משתי שרשראות: אחת לכל גלגל ואחת לגלגל הקדמי. שרשרת הסרק מחברת את שתי השרשראות יחד. גלגל השיניים מחבר את שרשרת ההינע לגלגל האחורי.

ישנן דרכים שונות לתקן את הבעיה – יש אנשים שמשתמשים בצבת, מברגים או מפתח ברגים כדי לדחוף עליה. אנשים אחרים משתמשים בכלי מיוחד הנקרא מפתח ברגים מתכוונן שניתן להשתמש בו כדי לכוונן אותו במיקומים שונים. אבל לכולם יש חסרונות ומגבלות משלהם – הם כבדים מדי, זה לוקח יותר מדי זמן ויש גם בעיות נוספות הקשורות אליהם כמו התחממות יתר, התחממות וכו’.

יש הרבה אנשים שלא יודעים איך לתקן שרשרת אופניים כמו שצריך. אין להם מושג איך להדק אותו או מהי הדרך הנכונה לעשות זאת.

לחץ על הסרטון למטה ולמד כיצד לתקן שרשרת אופניים:

כיצד לתקן בלם אופניים

בלם אופניים הוא מכשיר מכני שמאט את גלגלי הרכב. הוא משמש לעצירת הרכב במקרה חירום ולהגברת הבטיחות.

בלם הוא מכשיר מכני המאט את גלגלי הרכב במקרה חירום ולהגברת הבטיחות. למעשה, בלימה היא אחת הפונקציות החשובות ביותר של כל ציוד רכב – היא עוזרת לנהגים להימנע מתאונות, מגבלות מהירות ולהפחית את צריכת הדלק.

הבעיה הנפוצה ביותר בבלמים לאופניים היא שהם אינם פועלים כראוי.

רוב האנשים לא יודעים איך לתקן בלם אופניים, אז בסופו של דבר הם מבלים שעות בחנות. הבעיה היא שאין מדריך או כל מידע אחר על תיקון בלם אופניים. הדרך היחידה לתקן את זה היא על ידי קידוח חורים בצינורות הבלמים, דבר שעלול להיות מסוכן מאוד וקשה לביצוע.

להלן סרטון כיצד לתקן בלם אופניים:

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן